Konec zimy,pro někoho konec svíčkové éry. Nezoufejte, máme pro Vás difuzéry! A nejen ty...

Vonné svíčky a letní sezóna?

V létě si svíčky zapalujeme méně. Více cestujeme a trávíme více času venku a v přírodě. Výjimkou jsou chladné deštivé dny, kdy jsme doma s knihou a čajem. Provoněný byt či dům chcete mít ale celoročně a svíčka se Vám do letního designu bytu prostě nehodí? Řešením jsou difuzéry aneb vonné tyčinky s vonnou náplní ve skle.  

Criscalm_letni_sezona_difuzery_vonne_tycinky

Aroma difuzér je pro použití v letních měsících jako stvořený. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších možností příjemného provonění vašeho interiéru. Jeho použití ale není na první pohled tak jednoduché, jak se může zdát. Pokud chcete z difuzéru dostat maximum, je třeba dodržet několik důležitých rad.

3 praktické rady pro použití difuzéru Cris Calm:

 stoneglow_criscalm_vonne_svicky_prirodni_escape_1

1. Zvolte správné umístění difuzéru

Nejvhodnější místo pro váš difuzér je tam, kde nejvíce proudí vzduch. Místo najdete jednoduše pomocí zapálené svíčky CrisCalm v pokoji se zavřenými okny. Tam, kde bude plamen tancovat nejvíce, je to správné místo pro Váš difuzér. Difuzéry potřebují prostor. Nejméně vhodné místo pro umístění flakónu s vonnými tyčinkami je roh místnosti, to je zpravidla i místo, kde vzduch proudí nejméně. Čím více prostoru difuzér kolem sebe má, tím lépe se jeho vůně rozprostře do prostoru kolem něj.

2. Udržte si konstantní vůni

Pravidelně (klidně každý den) otáčejte tyčinky ve flakónu „vzhůru nohama“. Zajistíte tak intenzivnější uvolňování vůně. Je to tím, že místo, kde jsou tyčinky sušší, je schopno nasát více vůně z flakónu. Otočením také dosáhnete toho, že část vonných tyčinek, kterou jste měli ponořenou, bude nyní v prostoru a zajistí větší šíření vůně.

3. Vybalancujte si intenzitu

Criscalm_difuzery_navod_jak_vybalancovat_vuni

Zvolili jste správné místo a pravidelně otáčíte tyčinky. Teď se ale nabízí otázka, kolik jich tam vlastně dát? Na toto neexistuje konkrétní návod.

S flakonem dodáváme 6 tyčinek. Z naší zkušenosti to bohatě stačí na provonění místnosti o běžné bytové velikosti, ať už je to kuchyň, obývací pokoj či vstupní hala. Ve vstupní hale je navíc často difuzér používán jako vhodný designový doplněk a také se jeho účinnost zvyšuje díky tomu, že tato místnost je často nevětraná a náchylná na různé pachy. Stačí dobře vychytat místo. Každý prostor je ale jiný a vyžaduje jiné množství tyčinek.

Při volbě počtu tyčinek je důležité brát v potaz to, že ať chcete či ne, lidský čich si na vůni po nějaké době zvykne. Proto hned nepřidávejte tyčinku, zejména v době, kdy jste déle doma (v roce 2020 to může být situace karantény). Zkuste například více vnímat při příchodu domů, zda vůni opravdu cítíte či nikoliv (pozn. autora – nezapomeňte si ale při testování aromata sundat roušku). Pokud ne, ověřte tak ještě další den a až poté případně přidejte jednu tyčinku. Další den si opět vůni otestujte a přidávejte až den na to.

A co když vám difuzér opravdu nebude stačit?

Pro ty z Vás, kteří rádi zintenzivní aroma svých prostor například před velkou rodinnou návštěvou, tu máme zaručený tip – interiérovou vůni ve spreji s rozprašovačem.

A jak to máte v létě s vonnými svíčkami vy? Napište nám.

Zpět do obchodu